Mapy a průvodce


Vážení zákazníci,

od 1.7.2013 máme pro Vás k dispozici e-shop, shop.alpy.cz. E-shop provozuje společnost ALPY PRAHA, která se zaměřuje na vydávání horské literatury a distribuci map a průvodců. V nabídce najdete převážně mapy a průvodce českých a zahraničních vydavatelů. Velkoodběratelé a knihkupectví nás mohou kontaktovat na mapy@alpy.cz, nabízíme množstevní slevy. Pošleme obchodní podmínky a ceníky.

ALPY PRAHA má sídlo na Praze 5, Štefánikova 63, nemá ale klasický kamenný obchod. Objednané zboží je posíláno poštou, po předchozí domluvě je možné zaplacené zboží osobně vyzvednout v CK ALPY, Štefánikova 63, Praha 5. Většinu zboží, které najdete na e-shopu ALPY, můžete zakoupit také v kamenné prodejně MAPIS, Štefánikova 63, Praha 5.

Koncoví zákazníci mohou kontaktovat prodejnu MAPIS na Praze 5. Najdete zde mapy, průvodce, globusy, atlasy a speciální mapy téměř od všech vydavatelů. Od 30.10.2013 je v provozu nový e-shop také pro MAPIS, www.mapis.cz. Najdete na něm všechny tituly, které jsou již nyní k osobnímu zakoupení nebo poslání na dobírku.

ALPY PRAHA, spol. s r.o. - vydavatelství horské literatury, distribuce map a průvodců
Štefánikova 63
150 00 Praha 5
tel. +420 257 328 388
email: mapy@alpy.cz

MAPIS, spol. s r.o. - prodejna map a průvodců
Štefánikova 63
150 00 Praha 5
tel. +420 257 315 459
email: mapis@mapis.cz
otevřeno pondělí-pátek 9.00 - 18.00 hod

KNIŽNÍ NOVINKY - VYDAVATELSTVÍ ALPYDAVID LAMA: FREE CERRO TORRE, NEMOŽNÉ A JÁ

Vyprávění a myšlenky Davida Lamy.
Kniha o volném přelezení nejobtížnější stěny nejvyššího vrcholu stejnojmenného horského masivu, který se nachází v Patagonii v Národním parku Los Glaciares v Argentině. Celá kniha je jedinečný a strhující příběh o posouvání hranic v jedné z mimořádných oblastí lidských aktivit, kterou je lezení a alpinismus. Mnoho unikátních myšlenek a názorů na současné trendy alpinismu a horolezectví. Co bylo před deseti lety nemožné se díky Davidu Lamovi stalo v roce 2012 skutečností.

232 str. a 32 stran fotografií z výstupů na Cerro Torre, formát 132 x 215 mm, vazba V4, 1.české vydání listopad 2016.
Prodejní cena 278 Kč.

Kniha vychází 21.11.2016.
Zakoupit lze na e-shopech mapy.alpy.cz a www.mapis.cz.


WOLFGANG NAIRZ: DOBŘE TO DOPADNE

W. Nairz byl prvním Rakušanem, který stál na vrcholu Everestu. Byl i vedoucím expedice, při které P. Habeler a R. Messner jako první lidé na světě vystoupili na vrchol nejvyšší hory světa bez použití kyslíkových přístrojů.
V knize je zachyceno jedno z významných období himálajského alpinismu, kterým byla 80. a 90. léta minulého století. V jedné z kapitol je uveden tehdejší pohled lékařů na rizika spojená s výstupem na vrchol Everestu bez kyslíkového přístroje - v roce 1978 to bylo velmi frekventované téma. W. Nairz je rovněž velkým protagonistou balónového létání, této disciplíně jsou věnovány závěrečné kapitoly velmi zajímavé knihy.
Německý originál vyšel v nakladatelství Tyrolia Verlag v Innsbrucku v roce 2014.

272 str., formát 150 x 225 mm, vazba V4, 1. české vydání listopad 2016.
Prodejní cena 318 Kč.

Kniha vychází 21.11.2016.
Zakoupit lze na e-shopech mapy.alpy.cz a www.mapis.cz.


Jiří Novák:
HIMÁLAJ A KARAKORAM - ČESKOSLOVENSKÉ A ČESKÉ PRVOVÝSTUPY

Unikátní a reprezentativní publikace s velkoformátovými fotografiemi o prvovýstupech československých a českých lezců v nejvyšších horských oblastech světa. Těžištěm publikace jsou kapitoly popisující jednotlivé éry našeho horolezectví - První výpravy (období 1969 - 1979), Zlaté časy (období 1981 - 1988), Devadesátá léta (období 1990 až 1999) a Nové tisíciletí (období 2000 - 2015). Jedna kapitola je věnována Radku Jarošovi a jeho cestě za Korunou Himálaje. V samostatné kapitole Expediční styly a obtížnosti výstupů je poprvé v Česku komplexně představena problematika stylů expedic, stylů volného lezení a srovnání všech stupnic obtížnosti výstupů.

208 str., formát A4, vazba V8, 1. vydání listopad 2015, autor Jiří Novák
Prodejní cena 390 Kč.
Kniha vychází 6.11.2015.
Objednávat můžete na našem e-shopu se slevou 5%.
Do 19.11.2015 akční cena 332 Kč (sleva 15%).


Josef Essl, Innsbruck: ALPY - TREKOVÉ OKRUHY

Česká verze průvodce představí 20 nejzajímavějších trekových okruhů v jednotlivých horských skupinách ve Východních i v Západních Alpách. U každého okruhu popisy, časy a obtížnosti jednotlivých etap. Významné jsou praktické informace obsahující kontakty na turistická centra, na střediska horských vůdců, internetové adresy stejně jako informace o chatách a ubytovacích možnostech v jednotlivých alpských oblastech.

192 str., formát A5, vazba V4, 1. vydání listopad 2015, autor Josef Essl
Prodejní cena 289 Kč.
Kniha vychází 19.11.2015.
Objednávat můžete na našem e-shopu se slevou 5%.


Karl Gabl: POČASÍ NA HORÁCH

Česká verze unikátní publikace významného znalce a odborníka na problematiku počasí, která je určena všem návštěvníkům hor. Kniha přináší mnoho praktických rad meteorologů a celé spektrum neocenitelných informací a pokynů, jak správně vyhodnotit počasí a naplánovat túru na horách.
Svými předpověďmi počasí pro všechny oblasti světa pomohl takovým horolezcům, jako jsou například Gerlinda Kaltenbrunnerová a Ralf Dujmovits, Simone Moro, Thomas a Alexander Huberovi, Stefan Siegrist, David Lama a mnoho dalších. Od roku 1977 přednáší alpskou meteorologii rakouským uchazečům o vzdělání horského vůdce. Sám Karl Gabl zdolal celou řadu hor na celém světě. Díky svým lyžařským zkušenostem a dobré kondici vytvořil v roce 1970 rekord při sjezdu 7492 m vysoké hory Noshaq v Hindúkuši.
Karl Gabl prezentuje své poznatky a zkušenosti s celoživotním pozorováním a vnímáním počasí na horách populární a srozumitelnou formou, která zaujme každého turistu, trekaře, lezce nebo skialpinistu. Těžiště publikace tvoří kapitoly o tlakových výších a nížích, o fénech nebo pasátech, o jet streamech, monzunech i o bouřkách. Významné a prakticky zaměřené jsou kapitoly zabývající se problematikou přípravy a plánování horských túr v návaznosti na předpověď počasí.
Úvodní slovo k publikaci připravili známí špičkoví himálajší lezci Gerlinde Kaltenbrunnerová a Ralf Dujmovits.

Českou verzi publikace připravili známí domácí odborníci na problematiku počasí Alena Zárybnická a Michal Žák.

190 str., formát 235 x 165 mm, 1. vydání 2014, autor Karl Gabl
Prodejní cena 292 Kč.
Kniha vychází 4.12.2014.
Objednávat můžete na našem e-shopu se slevou 5%.Daniel Polman: PRAPODIVNÉ CESTY NEZMARŮ

Šéfredaktor časopisu lidé&HORY se rozhodl napsat knihu pohádek pro děti. A ne ledajakou – stanovil si hned několik cílů. Prioritou číslo jedna byly napínavé příběhy plné fantazie, které zaujmou jak děti (zhruba ve věku od 4 let), tak dospělé. Délku pohádek autor přizpůsobil tak, aby nezůstávaly rozečtené a četly se „jedním dechem“. Pohádky nabádají ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu včetně sportu a zdůrazňují význam slušného chování a smysl pro fair play. Kniha obsahuje jedenáct pohádek, které jsou navzájem propojené dějovou linkou. Většina příběhů se odehrává v imaginárních světech, do kterých hlavní hrdinové vstupují pomocí kouzelné knihy, a tři pohádky se odehrávají v reálném světě. Kniha obsahuje i velmi povedené ilustrace výtvarnice Jany Soběslavové. U každé pohádky jsou 2–3 ilustrace.
Názvy jednotlivých pohádek: Tajemná kniha, Překvapivé kouzlo, Do vodního světa s Bárou, Ukradené kolo, Do kouřové země s rodiči, Země vysokých hor, Pátrání po ztracené knize, Tlouštíci, Záchrana babičky, Výlet do Ameriky po stopách dědy, Poslední kapitola s dědou.
56 str., 1. vydání 2014, autor Ing. Daniel Polman
Prodejní cena 192 Kč.
Objednávat můžete na našem e-shopu se slevou 5%.


JOHANN STÜDL, VIZIONÁŘ A OBJEVITEL ALP

Johann Stüdl byl jedním ze zakladatelů organizovaného alpinismu v Evropě. Narodil se 27. června 1839 v Praze a zemřel 29. ledna 1925 v Salcburku. Jeho jméno zůstane navždy spojeno s Kalsem pod Grossglocknerem a s celou oblastí Grossglockneru. Grossglockner, nejvyšší vrchol Rakouska, hřeben Stüdlgrat, stejně jako chata Stüdlhütte a sál Johanna Stüdela jsou místa, která symbolizují vzájemnost mezi Prahou a Kalsem pod Grossglocknerem. Kniha přibližuje život Johanna Stüdela a jeho vztah k Alpám, ke Kalsu, k Praze a ke své pražské sekci v období druhé poloviny 19. a začátku 20. st. Kniha je vydána při příležitosti otevření nového Kulturního domu v Kalsu pod Grossglocknerem, které proběhlo 27. září 2013. Největší sál v tomto objektu zde nese jméno Johanna Stüdela.
260 str., 1. vydání 2013, autor Ing. Ladislav Jirásko
Prodejní cena 299 Kč.

Kniha je rozebrána, dotisk není v tuto chvíli v plánu.DANIEL POLMAN: SALZKAMMERGUT – PRŮVODCE MTB

Šéfredaktor časopisu lidé&HORY připravil nového MTB průvodce po jedné z nejhezčích bikových oblastí – Salzkammergut. Jedná se o nejpodrobnějšího MTB průvodce na trhu a rovnou v češtině! Kniha obsahuje 152 stran formátu 12 x 18,5 cm (š x v). Prodejní cena publikace je 218 Kč.
Vydává: Vydavatelství horské literatury ALPY PRAHA, distribuce: od 30. 4. 2013. Knihu můžete objednávat ve specializované prodejně MAPIS (www.mapis.cz). Členové Alpenvereinu č. sekce 608, zde dostanou slevu 10 %.
Objednávat můžete na našem e-shopu se slevou 5%.
Novinky roku 2012:Na letošním Mezinárodním festivalu alpinismu Praha 2012 budou mít svou českou premiéru dvě publikace. O horolezecké legendě Petru Habelerovi vyjde kniha Peter Habeler: Cílem je vrchol. Od snad nejvýznamnějších odborníků na problematiku lavin to pak bude kniha Rudi Mair a Patrick Nairz: Lavina - praktická příručka o lavinách. Na festivalu bude probíhat autogramiáda všech autorů, pro návštěvníky festivalu bude publikace nabízena se slevou. Vydání obou publikací připravilo Vydavatelství horské literatury ALPY.Peter Habeler: Cílem je vrchol


O prvním výstupu na vrchol Everestu bez kyslíkového přístroje, o dalších významných výstupech v Alpách a v Himálajích, o jeho přátelství a partnerství s Reinholdem Messnerem, o přátelství a výstupech s mnoha dalšími horolezci z celého světa, o své horolezecké škole Mount Everest, o jeho vztahu a lásce k rodným Zillertálským Alpám - mimořádně zajímavé čtení o sympaťákovi, který celý život prožil v horách a lezení je dodnes jeho hlavní životní náplní. Publikace, která je vydána při příležitosti 70tých narozenin Petera Habelera zcela jistě osloví každého příznivce horských aktivit i všechny milovníky horolezectví. Český překlad publikace připravila Kateřina Sitařová. 200 stran textu a mnoho fotografií, formát 16 x 23 cm.
Prodejní cena 285 Kč.

Objednávat můžete na našem e-shopu se slevou 5%.Rudi Mair a Patrick Nairz: Lavina

praktická příručka o lavináchOba autoři, přední světoví odborníci na problematiku lavin z prestižního odborného institutu Lawinenwarndienst v rakouském Innsbrucku, shrnuli v publikaci své dlouholeté praktické zkušenosti s lavinami. Vytvořili systém popisu a předpovídání lavin a formou 10 vhodných modelů předkládají způsoby identifikace lavin a lavinového nebezpečí. Mnoho praktických příkladů. Odborně zaměřená publikace je určena nejen profesionálům zabývajícím se problematikou lavin, záchranářům, členům horské služby, horským vůdcům ale i všem těm, kteří vyráží v zimním období na zimní túry. Český překlad publikace připravil Ing. Jaromír Charvát. 216 stran formátu 17 x 23,5 cm, mnoho fotografií a velice povedený layout.
Prodejní cena 345 Kč.
Objednávat můžete na našem e-shopu se slevou 5%.