Filtr

Termín:

1. - 4.8.2019

Poloha:

Čtyřdenní program nejkrásnějšími oblastmi Zillertálských Alp - nová varianta vysokohorského okruhu PETER HABELER RUNDE. Programu se osobně zúčastní Peter Habeler i Radek Jaroš.

Pokoje:

vícelůžkové pokoje (typ lager)

Program:

Pozor - změna programu. Níže uvedený program byl aktualizován. Původní program (klasický okruh okolo Olpereru) byl nahrazen níže uvedeným programem.
Peter Habeler i Radek Jaroš se osobně zúčastní celého programu.

čtvrtek – ráno odjezd z Prahy, odpoledne příjezd k parkovišti u Gasthofu Breitlahner (1244 m), výstup na chatu Berlinerhütte (2040 m), 3 h, ↑ 800 m
pátek – výstup na vrchol Berlinerspitze (III. Hornspizte, 3242 m) a zpět na chatu Berlinerhütte 7h, ↑ 1210 m, ↓ 1210 m
sobota – výstup na vrchol Schwarzenstein (3369 m), a zpět na chatu Berlinerhütte 7-8h, ↑ 1330 m, ↓ 1330 m
neděle – výstup na vrchol Zsigmondyspitze (3089 m), sestup na chatu Berlinerhütte 3,5h, ↑↓ 1050 m, sestup do údolí k parkovišti u Gasthofu Breitlahner 2h, ↓ 800 m, odjezd do ČR

V programu jsou ledovcové túry, obtížnost 1-2 UIAA. Nutné jsou mačky, cepín, sedák. Účastníci by měli mít předchozí alespoň základní zkušenosti s pohybem v ledovcovém terénu.
Podmínkou účasti je také dobrá kondice.

Doporučené vybavení s sebou: mačky, cepín, sedák, batoh (cca 30 - 35 l), kvalitní obuv (kompatibilní s mačkami), spodní prádlo, zateplovací vrstva (fleece, nebo primaloft), svrchní vrstva (softshell kalhoty i bunda, gore-tex či nepromokavá bunda), čepice/kulich, rukavice, sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, doklady, termoska či lahev na pití, lékárnička, čelovka s náhradními bateriemi, vložka do spacáku, Alpenverein průkaz (pokud jste členy), přezůvky na chatu (vlastní nebo lze na chatách obvykle zapůjčit).

Cena obsahuje:

- ubytování na horských chatách na společné noclehárně s polopenzí
- doprava mikrobusem
- vedoucí zájezdu

Cena neobsahuje:

- pojištění (pojištění v rámci členství v rakouském Alpenvereinu je plně dostačující, více informací na www.alpenverein.cz)

Minimální počet účastníků: 6

Poznámka:

Základní cena 7500 Kč.
Zvýhodněná cena 6500 Kč.

Sleva za vlastní dopravu 800 Kč.
Zvýhodněná cena platí pro členy Alpenvereinu (registrované přes ALPENVEREIN.CZ).

Popis destinace zima

Skiareály v Zillertalu - Fügen-Spieljoch, Hochfügen, Hochzilletal-Kaltenbach, Zillertal Arena - fakta
Sjezdovky celkem: 420 km / 649 km *
- modré: 80 km / 164 km *
- červené: 304 km / 411 km *
- černé: 36 km / 74 km*
Lanovky: 107 / 170 *
- přepravní kapacita: 160.000 os./hod. / 277.700 os./hod. *

Skiareály Tux - Finkenberg (Zillertal 3000) - fakta
Sjezdovky celkem: 193 km / 649 km *
Lanovky: 63 / 170 *
Lyžování na ledovci od října do května.

Bežkařské trasy: více jak 200 km (v celém údolí)
* platí pro celé údolí Zillertal vč. ledovce Hintertux
Další možnosti: noční lyžování (Kaltenbach), sáňkařská dráha (45 km)

Popis destinace zima

Tyrolsko je třetí největší spolková země Rakouska.
Kaunertal, Pitztal, Sölden – Ötztal, Stubai a Hintertux – to je 5 tyrolských ledovců, které nabízí variabilitu sjezdovek s jistotou sněhových podmínek a samozřejmě komfortní služby. Nadšeni zde budou jak lyžaři a snowboardisté, tak milovníci sluníčka i ti, kdo rádi pokořují vrcholy.
Tyrolsko – to jsou samozřejmě i další neledovcové a neméně zajímavé oblasti – například St. Anton am Arlberg, Silvretta Arena, Zugspitzarena, Seefeld, Innsbruck (Axamer Lizum), Zillertal (Hochfügen, Hochzilletal, Zillertal Arena, Zillertal 3000), Alpbachtal, Wilder Kaiser, Kitzbühel a skiareály ve východním Tyrolsku (Kals-Matrei Arena, Sillian, Lienz).

Popis destinace léto

Dobývání vrcholů, poznávání země po dvou kolech, prožitky společných objevitelských cest a rodinného dobrodružství, oslavy tradic a svátků a jejich prožívání všemi smysly: To vše je horské léto v Tyrolsku. Předvádí vše, čím vše, čím může srdce Alp v létě nadchnout. V létě na horách zažije každý své osobité setkání s Tyrolskem: Požitkáři, milovníci přírody a zdravého životního stylu, sportovní nadšenci i celé rodiny.

Mapa polohy hotelu