Filtr

Termín:

30.7. - 2.8.2020

Poloha:

Čtyřdenní program mimo ledovcové oblasti ve Stubaiských Alpách. Výstupy na vrcholy Schrankogel (3432 m) a Hintere Daunkopf (3225 m), přenocování na horské chatě Amberger Hütte (2135 m).

Pokoje:

společná noclehárna, horská chata Amberger Hütte

Program:

čtvrtek: sraz odpoledne ve Gries im Sulztal (1600 m), společný výstup na chatu Amberger Hütte (2135 m)
pátek: výstup na Schrankogel (3432 m)
sobota: výstup na Hintere Daunkopf (3225 m)
neděle: sestup do údolí, odjezd do ČR

Túry vedou po obtížných značených cestách, cepín ani mačky nejsou potřeba.
Podmínkou je však dobrá kondice.

Průvodce může v závislosti na počasí, místních podmínkách, kondici a zkušenosti klientů upravit program.

Cena obsahuje:

- ubytování na horské chatě na společné noclehárně - polopenzi - průvodce, absolvent školení ÖAV

Cena neobsahuje:

- pojištění (doporučujeme členství v rakouském Alpenvereinu) - dopravu
Minimální počet účastníků: 5

Poznámka:

Cena člen ALPENVEREIN.CZ 5500 Kč.
Cena nečlen ALPENVEREIN.CZ 6500 Kč.

Zvýhodněná cena platí pro členy Alpenvereinu (registrované přes ALPENVEREIN.CZ).

Popis skiareálu

Skiareál Stubaier Gletscher (ledovec), Schlick 2000, Serlesbahnen, Elferbaegbahnen
Sjezdovky celkem: 150 km
- modré: 60 km
- červené: 45 km
- černé: 45 km
Lanovky: 45
- přepravní kapacita: 62.000 os./hod.
Bežkařské trasy: 130 km (v celém údolí)
Další možnosti: freeride, skialpové túry, noční lyžování (Mieders), zábavní a freeride parky (ledovec Stubai a skiareál Schlick 2000), děti do 10 let zdarma (při doprovodu alespoň 1 rodiče)
Sáňkování: 10 sáňkařských drah vč. blízkého občerstvení na horských chatách, celkem 64 km, z toho 4 osvětlené
100% jistota sněhu od října do června na ledovci

Popis destinace léto

Lanovky - lyžařští nadšenci mohou vyjet až do nadmořské výšky 3200 m, a vychutnat zde ohromující výhled na třpytivé ledovcové království.
Jedinečné putování po zasněžené stezce až k nejvýše položené horské restauraci v Rakousku „Jochdohle“, pohled z 3.200 m vysokého vrcholku „Kleine Isidor“ jakož i lezecké trasy kolem Dresdner Hütte nadchnou každého milovníka vysokohorské turistiky a vyznavače horolezectví.
Pěší turistika - objevte báječný svět putování po horských stezkách Stubaiských Alp. Pokud toužíte po klidném putování, severské chůzi nebo ambiciózních horských výstupech – Stubaiské údolí Vám nabízí od všeho jen to nejlepší. O vysoké kvalitě horských cest svědčí ocenění Bergwege-Gütesiegel.
Rodiny - ve Stubaitalu si Vaše děti užijí legraci. O to, aby děti nikdy nezapomněli na svá prázdninová dobrodružství, se stará Sommer-Club „BIG Family Stubai“!

Popis destinace zima

Tyrolsko je třetí největší spolková země Rakouska.
Kaunertal, Pitztal, Sölden – Ötztal, Stubai a Hintertux – to je 5 tyrolských ledovců, které nabízí variabilitu sjezdovek s jistotou sněhových podmínek a samozřejmě komfortní služby. Nadšeni zde budou jak lyžaři a snowboardisté, tak milovníci sluníčka i ti, kdo rádi pokořují vrcholy.
Tyrolsko – to jsou samozřejmě i další neledovcové a neméně zajímavé oblasti – například St. Anton am Arlberg, Silvretta Arena, Zugspitzarena, Seefeld, Innsbruck (Axamer Lizum), Zillertal (Hochfügen, Hochzilletal, Zillertal Arena, Zillertal 3000), Alpbachtal, Wilder Kaiser, Kitzbühel a skiareály ve východním Tyrolsku (Kals-Matrei Arena, Sillian, Lienz).

Popis destinace léto

Dobývání vrcholů, poznávání země po dvou kolech, prožitky společných objevitelských cest a rodinného dobrodružství, oslavy tradic a svátků a jejich prožívání všemi smysly: To vše je horské léto v Tyrolsku. Předvádí vše, čím vše, čím může srdce Alp v létě nadchnout. V létě na horách zažije každý své osobité setkání s Tyrolskem: Požitkáři, milovníci přírody a zdravého životního stylu, sportovní nadšenci i celé rodiny.

Mapa polohy hotelu