Saalfelden Leogang

Poloha:

Saalfelden Leogang, ležící v srdci salcburských hor, představuje díky spoustě svých malých specifik skutečnou oázu klidu a odpočinku. Zde vás příroda, kultura a kulinářské umění svádí ve světě propojeném požitky.

V zimě vás zláká především lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang. Lyžování, snowboarding, turistika na sněžnicích, útulné salaše, Apre-Ski, jízdy na saních tažených koňmi, běžky, sáňkování a mnoho dalších aktivit se v Saalfeldenu a Leogangu postarají o nezapomenutelné zimní zážitky.

Nesrovnatelné výhody však tento region nabízí i v létě, kdy zdejší terén patří zejména cyklistům a turistům. 400 km značených tras čeká na turisty, kteří zdejší krajinu a Leoganger Steinberge a Steinerne Meer rádi poznávají pěšky.
Pro turisty, kteří raději šlapou do pedálů, má prázdninový svět Saalfelden Leogang v údolí připraveno, značeno a zajištěno 480 km cyklistických tras. Sportovně ambiciózní zde ve výškách najdou potřebné výzvy: 720 km tras pro horská kola všech stupňů obtížnosti slibují cyklistický zážitek bez hranic.

Karta "Löwen Alpin Card" - Jednoduše ... dovolená!"
Každý den poznejte novou stránku Saalfeldenu Leogangu - spolu s celou rodinou a kartou Löwen Alpin Card - například tematický park "Natur & Stein" s možností následného sešupu do údolí na letní sáňkařské trase "Leo´s Gang Art", v zážitkovém parku "Sinne- & Erlebnispark" nebo v cyklistickém parku "Bikepark" Leogang. Načerpejte síly na cestě ticha "Web der Stille" nebo na historické stezce "Geschichtserlebnisweg". Nebo si vychutnejte chladnou vlhkost v jednom ze 3 koupališť "Erlebnisbäder" v regionu.

Popis skiareálu

Skiareál Saalbach – Hinterglemm – Leogang (850 - 2.096 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 200 km
- modré: 90 km
- červené: 95 km
- černé: 15 km
Lanovky: 55
- přepravní kapacita: 90.000 os./hod.
Bežkařské trasy: 150 km
Další možnosti: freeride, skialpové túry (15 km neupravených sjezdů v blízkosti sjezdovek), snow park, osvětlené sáňkařské dráhy, 115 km zimních turistických stezek

Skiareál Hochkönig (je součástí Ski Amadé) - fakta
Sjezdovky celkem: 112 km (860 km v celém Ski Amadé)
- modré: 52 km
- červené: 41 km
- černé: 19 km
- neupravené: 8 km
Lanovky: 34
- přepravní kapacita: 47.100 os./hod.
Bežkařské trasy: 40 km
Další možnosti: freeride, skialpové túry, noční lyžování (Maria Alm), noční sáňkování (Maria Alm)
90% všech sjezdovek s možností umělého zasněžování