Gastein

Gastein

Popis destinace zima

Když lyžaři v tom začnou plavat, znamená to, že jízdu na prkýnkách dostatečně nezvládají, nebo tráví dovolenou v Gasteinu. Protože v Salcburském centru zimních sportů se třemi obcemi – Dorfgastein, Bad Hofgastein a Bad Gastein – se na aprés-ski nechodí jen do horské chaty: požitkáři odepnou lyže a zamíří hned do některých ze dvou Gasteinských špičkových termálních lázní.
Po náročném lyžařském dni nemůže být nic lepšího, než si uvolnit namožené svaly v příjemně teplé vodě anebo si prohřát studené kosti v sauně. Léčivé a blahodárné účinky gasteinských termálních vod jsou známé už po staletí daleko za hranicemi. Voda a skály, to jsou Skalní lázně Gastein s výraznou architekturou, které zprostředkují jedinečnou atmosféru. Do termálních bazénů vtéká milion litrů termálních vod ze 17 pramenů. Alpské lázně v Bad Hofgasteinu představují nejmodernější Alpský svět zdraví a volného času: šest oáz zážitků a zdraví, komplex saun s vlastním horským jezerem nabízí jedinečné wellnessové potěšení. V obou těchto špičkových lázních najdou nadšenci ze sjezdovek všechno, co si jen mohou přát: od nádherných venkovních bazénů, z nichž stoupá tajemná pára uprostřed zasněžené krajiny,
přes různé sauny a parní lázně až k relaxačním masážím. Unavení sportovci mohou načerpat energii také v gasteinských léčivých štolách při teplotě vzduchu 37,5 až 41,5 stupňů a vlhkosti vzduchu mezi 70 a téměř 100 procenty.

Popis skiareálu

Skiareál Gastein (je součástí Ski Amadé, 712 - 2686 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 186,2 km (860 km v celém Ski Amadé)
- modré: 63,1 km
- červené: 115,5 km
- černé: 7,6 km
- neupravené: 21 km
Lanovky a vleky: 43
Bežkařské trasy: 90 km
Další možnosti: freeride, skialpové túry, noční lyžování (Bad Gastein), noční sáňkování, osvětlené běžkařské trasy (Böckstein), termální lázně

Popis destinace léto

Oblast údolí Gasteinertal se rozkládá bezprostředně pod hlavním alpským hřebenem v Národním parku Vysoké Taury (Hohe Tauern). Celá oblast je bohatá na lesy a lesní porosty, i ve vyšších polohách jsou velké plochy horských lučin, je zde množství říček s vodopády a mnoho horských jezer. Malebné a známé lokality Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein jsou vyhlášená lázeňská střediska známá kulturností a přívětivostí všech obyvatel.