Termín:

libovolně v průběhu celé sezony

Poloha:

3-denní program na horském kole okolo Dachsteinu – modrá trasa,
4 dny/3 noci, cca 184 km/5100 m převýšení,
denně 54-66 km/1500-1900 m převýšení,
3* hotely


Modrá varianta cyklookruhu okolo Dachsteinu patří mezi nejoblíbenější cyklotrasy na horských kolech. Program začíná v Bad Goisern, které je známé organizací největšího MTB maratonu v Rakousku (Salzkammergut Trophy) a pokračuje ve směru hodinových ručiček kolem obrovského vápencového masivu. Téměř po celou trasu je vidět Dachstein. Trasa vede regionem Solná Komora – Ausseerland přes náhorní plošinu Viehbergalm do údolí Enže. V Ramsau se otvírají dech beroucí jižní stěny Dachsteinu. Z Ramsau dále pokračujete ze štýrské do salcburské části okruhu podél masivu Gosaukamm až k jezeru Hallstatt v hornorakouské části Solné komory.

Požadavky na cyklisty:
Modrá varianta cyklookruhu okolo Dachsteinu je kondičně náročná túra s malou technickou obtížností. Celý okruh je perfektně označen.

Pokoje:

standardní dvoulůžkové pokoje v hotelech*** - koupelna (vana nebo sprcha, toaleta), tv, možnost přistýlky

Vybavení hotelu:

recepce, restaurace, úschovna kol, wi-fi v hotelech

Program:

1. den: Individuální příjezd do Bad Goisern. Program začíná v regionu Dachstein-Salzkammergut, předání podkladů a informačních materiálů pro túru v hotelu. Informace o možnosti parkování. Přenocování v hotelu Agathawirt***(nebo podobném) v Bad Goisern.
2. den: Bad Goisern – Gröbming, cca 64 km, 1900 m převýšení. Ráno opustíte Bad Goisern, trasa vede na sedlo Pötschenpass. Nejprve se vám otevře pěkný výhled na Hallstattské jezero a na Dachstein. Následuje rychlý sjezd do štýrské části Solné komory a do Bad Aussee. Od Bad Mitterndorfu je nutné vystoupat až k Viehbergalm, nejvýše položenému místu celého okruhu. Zde je třeba zvýšené opatrnosti při sjezdu v úzkých zatáčkách. Celý den zakončíte v Gröbmingu. Přenocování v hotelu Amadeus*** v Gröbmingu.
3. den: Gröbming –Annaberg, cca 69 km, 1800 m převýšení. Trasa vede rovinatým údolím Enže až do Weißenbachu, odkud se stoupá do Ramsau am Dachstein. Pojedete podél dachsteinské jižní stěny. Příjemnou cestou dojedete až do malebného Filzmoosu. Odtud začíná výjezd až k Langeggsattel. Dnešní etapu ukončíte v Annabergu, salcburské části okruhu. Přenocování v hotelu Sporthotel Dachstein-West*** v Annabergu.
4. den: Annaberg – Bad Goisern, cca 49 km, 1200 m převýšení. Poslední den začíná příjemně údolím Lammertal až do Lindenthalu. Následuje místy i prudší stoupání k salaším Zwieselalm, které se nacházejí v lyžařském regionu Dachstein West. Na hřebeni se vám otevře nádherný výhled na Gosauský ledovec pod Dachsteinem. Podél sjezdovky vede sjezd do Russbachu. Po překonání sedla Pass Gschütt, které odděluje spolkové země Salcbursko a Horní Rakousko, následuje sjezd do Gosau a dále k Hallstattskému jezeru a do Bad Goisern. Vaše zavazadla budete mít v hotelu nejpozději v 17.30 hod. Po příjezdu do hotelu se můžete osprchovat, nebo si rezervovat noc navíc. Odjezd domů.

Stravování:

snídaně formou bohatého bufetu (možnost dokoupení polopenze)

Cena obsahuje:

3x přenocování v 3* hotelech se snídaní
transfer zavazadel od hotelu k hotelu (1 zavazadlo na osobu, max. 20 kg)
možnost osprchovat se v hotelu po ukončení programu
1 cyklomapa na pokoj
GPS souřadnice (GPX-formát)
servis po telefonu také o víkendech (anglicky/německy)
WI-FI zdarma ve všech hotelech

Cena neobsahuje:

místní pobytové taxy (cca € 1-2,5/os./den; platí se v hotelech)

Poznámka:

Cena je uvedena v Kč za osobu a program.
Možnost prodloužení pobytu v Bad Goisern: ve dvoulůžkovém pokoji 1280,- Kč/os./noc (vč. snídaně), v jednolůžkovém pokoji 1800,- Kč/os./noc (vč. snídaně).
Příplatek za polopenzi: 1350,- Kč/os./3 dny.
Program je možný začít v kterémkoli hotelu (Bad Goisern, Gröbming, Annaberg).

Popis destinace zima

Skiareál Dachstein West (780 - 1.620 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 55 km
- modré: 15 km
- červené: 33 km
- černé: 3 km
- neupravené: 4 km
Lanovky: 23
Další možnosti: sáňkařská dráha (Gosau), 215 km běžkařských tratí, 200 km zimních turistických tras

Skiareál Krippenstein (608 - 2.100 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 12 km
- modré: 5 km
- červené: 7 km
- černé: 0 km
- navíc 30 km volných sjezdovek (mnoho variant)
Lanovky: 7
Další možnosti: freeride, skialpové túry až k Dachsteinu, jeskyně, 11 km dlouhá sjezdovka až do údolí, jistota sněhu až do dubna

Poloha:

Horní Rakousko sousedí na západě s Německem, na severu s Českou republikou, na východě s Dolním Rakouskem a na jihu se Salcburskem a Štýrskem.

Horní Rakousko má rozlohu 12.000 km² a zabírá tak sedminu plochy celého Rakouska. Přes 40 procent jeho území pokrývají lesy, vodstva a hory. S hustou sítí železničních drah, rozvětvenou sítí dálnic a Dunajským kanálem spojujícím řeky Rýn, Main a Dunaj je tato spolková země důležitým dopravním uzlem, kudy vedou hlavní tahy ze severu na jih a ze západu na východ.

Krok za krokem lesem a polem. Před námi se cesta vina krajinou, která upoutá pohled svou rozmanitostí. Čistý lesní vzduch osvěží tělo i duši, zvláštní vůně přírody se pevně usadí v nose. Nad hlavami se klene blankytná obloha. Uši vnímají pouze zvuky přírody. Cesta do cíle a putování se stane zážitkem pro všechny smysly, stane se požitkem. Turistické destinace Horních Rakous nabízejí tento požitek z cestování v nejrůznějších podobách. Vodním zámkem a lesním mořem současně je národní park Kalkalpen na východě země. Téměř nedotčený přírodní ráj, země rysů a orlů. Solná komora (Salzkammmergut) nabízí majestátní hory, mezi nimi se rozprostírající průzračná plesa a tisíciletá historie kultury a osídlení. Mühlviertel na severu naopak vyrostl z nezničitelné žuly. Za své něžné pahorky a mystický charakter vděčí hornorakouský sever původní hornině formované po miliony let přírodou. Již jen cesta ke každému z těchto cílů je sama o sobě zážitkem. Hostitelé, kteří se plně a zcela specializují na turisty, zvlášť dobře vědí jak z dovolené plné turistických toulek vytvořit ten pravý zážitek.

Mapa polohy hotelu