Korutany

Popis destinace zima

Lyžařská zábava bez hranic, ledovce, pohostinnost. Tak lze shrnout, co čeká na zimní hosty v Korutanských Alpách. Ledově modré třpytící se vrcholky tvoří kulisu snů pro dokonalou zimní zábavu v hlubokém sněhu, v termálních lázních a na špičkových lyžařských sjezdovkách. Požitek tu vždy má přednost. Na svahu a u svařeného vína v horské chatě. V Korutanech sníh zažijete, jak chcete, kde chcete a kdy chcete. Běh na běžkách a wellnes, sněžnicové túry a snowboardové halfpipes, apres ski a svět dětí, jízdy na saních tažených psím spřežením a noční osvětlené sjezdovky, plínko-dudlíkové lyžařské kurzy a černé sjezdovky na ledovci. Zimní sportovci mají možnost volby – a to vše se zárukou sněhu a slunce.


Alpský lyžařský požitek, který splní všechna přání – zimní hosté v Korutanech mohou vybírat z pestré palety nejkrásnějších alpských regionů: Heiligenblut a Nassfeld, Bad Kleinkirchheim a Mölltalský ledovec. Nejen lyžaři ve stylu freeriding se zde cítí svobodní a volní. Lyžaři, carveři, snowboardisté, profesionálové, začátečníci a rodiny tu nacházejí razantní sjezdy splňující kritéria Světového poháru, pohodlné svahy, legrační hrbolaté sjezdovky s muldami anebo funparky. Celkem je zde 1.031 kilometrů alpských sjezdů. A top skipas Korutany & Východní Tyrolsko pro 34 oblastí a 289 možností výjezdu umožňují absolutně svobodné plánování dne i trasy.

Popis destinace léto

Korutany – slunný jih Rakouska.
Co všechno nabízí jih.
Slunce, jižní atmosféru, rakouskou kvalitu. Více než 1 270 jezer, z toho 200 ke koupání s kvalitou vody na úrovni pitné teplou až 28 stupňů. Neskutečně krásnou horskou krajinu pro ty, kdo jsou rádi aktivní. Od třítisícovek po středohoří. Großglockner – nejvyšší vrchol Rakouska. Jedinečný prostor pro sportovní aktivity. Nádhernou přírodu. Veškeré možnosti pro milovníky pěší turistiky, cyklistiky, golfu nebo jízdy na koni. Jaro, léto, podzim.