Filtr

Termín:

18. - 21.6.2020

Poloha:

Čtyřdenní přechod vápencového pohoří Karwendel, které se nachází v Tyrolsku.

Pokoje:

vícelůžkové pokoje (typ lager)

Program:

čtvrtek – ráno odjezd z Prahy, odpoledne příjezd na parkoviště v Absam (cca 900 m), výstup na chatu Bettelwurfhütte (2077 m) po značené turistické nebo zajištěné (obt. C/D) cestě, cca 4-5h, ↑ 1300 m
pátek – ráno možnost vystoupit na Großer Bettelwurf (2.725 m) po zajištěné cestě (obt. C/D), a sestup na chatu Bettelwurfhütte cca 2h, dále přes sedlo Stempeljoch (2215 m) na chatu Pfeishütte (1922 m), cca 4 h, ↑ 50 m, ↓ 700 m (bez zajištěné cesty), odpoledne lze vystoupit do sedla Arzeler Scharte (2158 m), odkud je nádherný výhled na Innsbruck a na Brenner
sobota – lehčí cestou údolím Leierschtal k chatě Solsteinhaus (1805 m) cca 6h, ↑ 650 m, ↓ 780 m, po příchodu na chatu je možné vystoupit na vrcholy Gr. Solstein (2541 m) a Kl. Solstein (2637 m), navíc cca 2-3h, nebo na vrchol Erlspitze (2404 m), normální cesta cca 1,5h, či po zajištěné cestě Zirler Klettersteig obtížnost C, cca 2h
neděle – sestup do údolí (cca 1000 m), cca 3 h, ↓ 900 m, odjezd do ČR

Celý program lze absolvovat v pohodlném tempu bez technicky obtížných pasáží. Pro zájemce o absolvování zajištěných cest je nutná výbava (sedací úvazek, set na zajištěné cesty, helma) a dobrá kondice.

Doporučené vybavení s sebou: batoh (cca 30 - 35 l), kvalitní obuv (nejlépe přes kotník), spodní prádlo, zateplovací vrstva (fleece, nebo primaloft), svrchní vrstva (softshell kalhoty i bunda, gore-tex či nepromokavá bunda), čepice/kulich, rukavice, sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, doklady, termoska či lahev na pití, lékárnička, čelovka s náhradními bateriemi, vložka do spacáku, Alpenverein průkaz (pokud jste členy), přezůvky na chatu (vlastní nebo lze na chatách obvykle zapůjčit).

Cena obsahuje:

- ubytování na horských chatách na společné noclehárně s polopenzí
- doprava mikrobusem
- průvodce

Cena neobsahuje:

- pojištění (pojištění v rámci členství v rakouském Alpenvereinu je plně dostačující, více informací na www.alpenverein.cz)
Minimální počet účastníků: 6

Poznámka:

Základní cena 7500 Kč.
Zvýhodněná cena 6500 Kč.

Sleva za vlastní dopravu 600 Kč.
Zvýhodněná cena platí pro členy Alpenvereinu (registrované přes ALPENVEREIN.CZ).

Popis skiareálu

Skiareál Innsbruck Nordkette (860 - 2256 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 12 km
- modré: 0,5 km
- červené: 13 km
- černé: 0,4 km
- neupravené: 5 km
Lanovky a vleky: 5

Skiareál Innsbruck Patscherkofel (900 - 2026 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 12 km
- modré: 10 km
- červené: 8 km
- černé: 0 km
Lanovky a vleky: 8

Popis destinace zima

Tyrolsko je třetí největší spolková země Rakouska.
Kaunertal, Pitztal, Sölden – Ötztal, Stubai a Hintertux – to je 5 tyrolských ledovců, které nabízí variabilitu sjezdovek s jistotou sněhových podmínek a samozřejmě komfortní služby. Nadšeni zde budou jak lyžaři a snowboardisté, tak milovníci sluníčka i ti, kdo rádi pokořují vrcholy.
Tyrolsko – to jsou samozřejmě i další neledovcové a neméně zajímavé oblasti – například St. Anton am Arlberg, Silvretta Arena, Zugspitzarena, Seefeld, Innsbruck (Axamer Lizum), Zillertal (Hochfügen, Hochzilletal, Zillertal Arena, Zillertal 3000), Alpbachtal, Wilder Kaiser, Kitzbühel a skiareály ve východním Tyrolsku (Kals-Matrei Arena, Sillian, Lienz).

Popis destinace léto

Dobývání vrcholů, poznávání země po dvou kolech, prožitky společných objevitelských cest a rodinného dobrodružství, oslavy tradic a svátků a jejich prožívání všemi smysly: To vše je horské léto v Tyrolsku. Předvádí vše, čím vše, čím může srdce Alp v létě nadchnout. V létě na horách zažije každý své osobité setkání s Tyrolskem: Požitkáři, milovníci přírody a zdravého životního stylu, sportovní nadšenci i celé rodiny.

Mapa polohy hotelu