Filtr

Termín:

14. - 17.6.2018

Poloha:

Čtyřdenní přechod vápencového pohoří Karwendel, které se nachází v Tyrolsku.
Všichni členové Alpenvereinu registrovaní přes alpenverein.cz mají na chatách ubytování zdarma.

Pokoje:

vícelůžkové pokoje (typ lager)

Program:

čtvrtek - ráno odjezd z Prahy, odpoledne příjezd na parkoviště v Absam (cca 900 m), výstup na chatu Bettelwurfhütte (2077 m) po značené nebo zajištěné (obt. C/D) cestě, cca 4-5h
pátek - ráno možnost vystoupit na Großer Bettelwurf (2.725 m) po zajištěné cestě (obt. C/D), a sestup na chatu Bettelwurfhütte cca 2h, dále přes sedlo Stempeljoch (2215 m) na chatu Pfeishütte (1922 m), cca 4 h
sobota - lehčí cestou údolím Leierschtal k chatě Solsteinhaus (1805 m) cca 6h, po příchodu na chatu je možné vystoupit na vrcholy Gr. Solstein (2541 m) a Kl. Solstein (2637 m), navíc cca 2-3h, nebo na vrchol Erlspitze (2404 m), normální cesta cca 1,5h, či po zajištěné cestě Zirler Klettersteig obtížnost C, cca 2h
neděle - sestup do údolí (cca 1000 m), odjezd do ČR v podvečer

Celý program lze absolvovat v pohodlném tempu bez technicky obtížných pasáží.
Pro zájemce o absolvování zajištěných cest je nutná výbava (sedací úvaze, set na zajištěné cesty, helma) a dobrá kondice.

Zájemcům o vlastní dopravu poskytneme slevu.

Cena obsahuje:

- ubytování na horských chatách na společné noclehárně s polopenzí
- doprava mikrobusem
- vedoucí zájezdu

Cena neobsahuje:

- pojištění (pojištění v rámci členství v rakouském Alpenvereinu je plně dostačující, více informací na www.alpenverein.cz)
Minimální počet účastníků: 6

Poznámka:

Základní cena 7500 Kč.
Zvýhodněná cena 5500 Kč.

Cena je uvedena v Kč za osobu.
Zvýhodněná cena platí pro členy Alpenvereinu (registrované přes ALPENVEREIN.CZ).
Zájemcům o vlastní dopravu poskytneme slevu 800 Kč.

Popis skiareálu

Skiareál Innsbruck Nordkette (860 - 2256 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 12 km
- modré: 0,5 km
- červené: 13 km
- černé: 0,4 km
- neupravené: 5 km
Lanovky a vleky: 5

Skiareál Innsbruck Patscherkofel (900 - 2026 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 12 km
- modré: 10 km
- červené: 8 km
- černé: 0 km
Lanovky a vleky: 8

Popis destinace zima

Tyrolsko je třetí největší spolková země Rakouska.
Kaunertal, Pitztal, Sölden – Ötztal, Stubai a Hintertux – to je 5 tyrolských ledovců, které nabízí variabilitu sjezdovek s jistotou sněhových podmínek a samozřejmě komfortní služby. Nadšeni zde budou jak lyžaři a snowboardisté, tak milovníci sluníčka i ti, kdo rádi pokořují vrcholy.
Tyrolsko – to jsou samozřejmě i další neledovcové a neméně zajímavé oblasti – například St. Anton am Arlberg, Silvretta Arena, Zugspitzarena, Seefeld, Innsbruck (Axamer Lizum), Zillertal (Hochfügen, Hochzilletal, Zillertal Arena, Zillertal 3000), Alpbachtal, Wilder Kaiser, Kitzbühel a skiareály ve východním Tyrolsku (Kals-Matrei Arena, Sillian, Lienz).

Popis destinace léto

Dobývání vrcholů, poznávání země po dvou kolech, prožitky společných objevitelských cest a rodinného dobrodružství, oslavy tradic a svátků a jejich prožívání všemi smysly: To vše je horské léto v Tyrolsku. Předvádí vše, čím vše, čím může srdce Alp v létě nadchnout. V létě na horách zažije každý své osobité setkání s Tyrolskem: Požitkáři, milovníci přírody a zdravého životního stylu, sportovní nadšenci i celé rodiny.

Mapa polohy hotelu