Horní Rakousko

Poloha:

Horní Rakousko sousedí na západě s Německem, na severu s Českou republikou, na východě s Dolním Rakouskem a na jihu se Salcburskem a Štýrskem.

Horní Rakousko má rozlohu 12.000 km² a zabírá tak sedminu plochy celého Rakouska. Přes 40 procent jeho území pokrývají lesy, vodstva a hory. S hustou sítí železničních drah, rozvětvenou sítí dálnic a Dunajským kanálem spojujícím řeky Rýn, Main a Dunaj je tato spolková země důležitým dopravním uzlem, kudy vedou hlavní tahy ze severu na jih a ze západu na východ.

Krok za krokem lesem a polem. Před námi se cesta vina krajinou, která upoutá pohled svou rozmanitostí. Čistý lesní vzduch osvěží tělo i duši, zvláštní vůně přírody se pevně usadí v nose. Nad hlavami se klene blankytná obloha. Uši vnímají pouze zvuky přírody. Cesta do cíle a putování se stane zážitkem pro všechny smysly, stane se požitkem. Turistické destinace Horních Rakous nabízejí tento požitek z cestování v nejrůznějších podobách. Vodním zámkem a lesním mořem současně je národní park Kalkalpen na východě země. Téměř nedotčený přírodní ráj, země rysů a orlů. Solná komora (Salzkammmergut) nabízí majestátní hory, mezi nimi se rozprostírající průzračná plesa a tisíciletá historie kultury a osídlení. Mühlviertel na severu naopak vyrostl z nezničitelné žuly. Za své něžné pahorky a mystický charakter vděčí hornorakouský sever původní hornině formované po miliony let přírodou. Již jen cesta ke každému z těchto cílů je sama o sobě zážitkem. Hostitelé, kteří se plně a zcela specializují na turisty, zvlášť dobře vědí jak z dovolené plné turistických toulek vytvořit ten pravý zážitek.

Apartmánový dům Russbach - Horní Rakousko

Apartmánový dům Russbach

Vlastní
bez stravování
Další termíny od 1 420
Gasthof Musikantenwirt, Annaberg - Horní Rakousko

Gasthof Musikantenwirt, Annaberg

Vlastní
polopenze
Další termíny od 1 260
Gasthof Zinkenbachmühle, Abersee - Horní Rakousko

Gasthof Zinkenbachmühle, Abersee

Vlastní
polopenze
Další termíny od 1 820
Hotel Carossa, Abersee - Horní Rakousko

Hotel Carossa, Abersee

Vlastní
polopenze
Další termíny od 1 470
Hotel Goisererhof, Bad Goisern - Horní Rakousko

Hotel Goisererhof, Bad Goisern

Vlastní
polopenze
Další termíny od 2 040
Pension Bergblick, Bad Goisern - Horní Rakousko

Pension Bergblick, Bad Goisern

Vlastní
polopenze
Další termíny od 1 450
Pension Niederbrucker, Abersee - Horní Rakousko

Pension Niederbrucker, Abersee

Vlastní
snídaně
Další termíny od 1 250

Dachstein West

Oblast jezer - Solná Komora