Filtr

Termín:

28.6. - 1.7.2018

Poloha:

Zajištěné cesty v oblasti Dachsteinu a jezera Hallstatt. Vhodné i pro úplné začátečníky.

Pokoje:

ubytování v pensionu ve dvou a vícelůžkových pokojích se sprchou a WC

Program:

čtvrtek - příjezd, ubytování v pensionu
pátek, sobota - kratší či delší zajištěné cesty v okolí Dachsteinu, obtížnosti A-D (dle domluvy a kondice účastníků), např. Donnerkogel Klettersteig (D), Echernwand Klettersteig (C/D), Drachenwand (C/D), Pregistuhl Klettersteig (C), Törlwand Klettersteig (C) a jiné
neděle - kratší zajištěná cesta, odjezd do ČR

Nutná podmínka účasti je dobrá fyzická kondice.
Nutná výbava s sebou: set na zajištěné cesty, sedák, helma

Cena obsahuje:

- ubytování v pensionu s polopenzí
- doprava mikrobusem
- vedoucí zájezdu
- zapůjčení materiálu (set na zajištěné cesty, sedák, helma)

Cena neobsahuje:

- pojištění (pojištění v rámci členství v rakouském Alpenvereinu je plně dostačující, více informací na www.alpenverein.cz)

Poznámka:

Základní cena 7500 Kč.
Zvýhodněná cena 6500 Kč.

Cena je uvedena v Kč za osobu.
Zvýhodněná cena platí pro členy Alpenvereinu (registrované přes ALPENVEREIN.CZ).
Zájemcům o vlastní dopravu poskytneme slevu.

Popis destinace zima

Skiareál Dachstein West (780 - 1.620 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 55 km
- modré: 15 km
- červené: 33 km
- černé: 3 km
- neupravené: 4 km
Lanovky: 23
Další možnosti: sáňkařská dráha (Gosau), 215 km běžkařských tratí, 200 km zimních turistických tras

Skiareál Krippenstein (608 - 2.100 m n.m.) - fakta
Sjezdovky celkem: 12 km
- modré: 5 km
- červené: 7 km
- černé: 0 km
- navíc 30 km volných sjezdovek (mnoho variant)
Lanovky: 7
Další možnosti: freeride, skialpové túry až k Dachsteinu, jeskyně, 11 km dlouhá sjezdovka až do údolí, jistota sněhu až do dubna

Poloha:

Horní Rakousko sousedí na západě s Německem, na severu s Českou republikou, na východě s Dolním Rakouskem a na jihu se Salcburskem a Štýrskem.

Horní Rakousko má rozlohu 12.000 km² a zabírá tak sedminu plochy celého Rakouska. Přes 40 procent jeho území pokrývají lesy, vodstva a hory. S hustou sítí železničních drah, rozvětvenou sítí dálnic a Dunajským kanálem spojujícím řeky Rýn, Main a Dunaj je tato spolková země důležitým dopravním uzlem, kudy vedou hlavní tahy ze severu na jih a ze západu na východ.

Krok za krokem lesem a polem. Před námi se cesta vina krajinou, která upoutá pohled svou rozmanitostí. Čistý lesní vzduch osvěží tělo i duši, zvláštní vůně přírody se pevně usadí v nose. Nad hlavami se klene blankytná obloha. Uši vnímají pouze zvuky přírody. Cesta do cíle a putování se stane zážitkem pro všechny smysly, stane se požitkem. Turistické destinace Horních Rakous nabízejí tento požitek z cestování v nejrůznějších podobách. Vodním zámkem a lesním mořem současně je národní park Kalkalpen na východě země. Téměř nedotčený přírodní ráj, země rysů a orlů. Solná komora (Salzkammmergut) nabízí majestátní hory, mezi nimi se rozprostírající průzračná plesa a tisíciletá historie kultury a osídlení. Mühlviertel na severu naopak vyrostl z nezničitelné žuly. Za své něžné pahorky a mystický charakter vděčí hornorakouský sever původní hornině formované po miliony let přírodou. Již jen cesta ke každému z těchto cílů je sama o sobě zážitkem. Hostitelé, kteří se plně a zcela specializují na turisty, zvlášť dobře vědí jak z dovolené plné turistických toulek vytvořit ten pravý zážitek.

Mapa polohy hotelu