výstup na Mera Peak

od 64 000
dopravaLetecká
strava plná penze

Filtr

Termín:

jaro: 4.4. - 23.4.2020, trek, č.20109
podzim: 10.10. - 29.10.2020, trek č.20129

Poloha:

Výstup na oblíbený a technicky méně náročný trekový vrchol Mera Peak (6.476 m), výhledy na vrcholy Cho Oyu, Ama Dablam, Nuptse, Lhotse, Lhotse Shar, Baruntse, Makalu i Kanchenjuga.

Program:

1. Odlet z Prahy.
2. Přílet do Kathmandu, společný transfer do hotelu.
3. Pobyt v Kathmandu, individuální program, prohlídka památek města – Svajambhunáth (turisty pojmenován jako „Opičí chrám“), tento chrámový komplex se nachází na pahorku západně od centra, prastará Stupa je věhlasným symbolem nepálského buddhismu, při dobré viditelnosti je odtud výhled na celé údolí Kathmandu; východně od centra se nachází Pašupatináth (nejposvátnější z hinduistických chrámových komplexů v Nepálu halící se do dýmu pohřebních hranic), nedaleko se nachází velká stúpa Boudha (patří k největším na světě a je nejvýznamnějším monumentem tibetského buddhismu mimo území Tibetu), za návštěvu také stojí Pátan (centrum kdysi mocného a nezávislého království).
4. Brzký ranní let z Kathmandu do Lukly (2840 m), přivítání s místními průvodci a nosiči, krátký trek do Chutanga (3020 m) cca 3h.
5. Aklimatizační den v Chutanga, trekking v okolí.
6. Přechod sedla Zatrwa La (4610 m), sestup do osady Thuli Kharka (4300 m), cca 8h.
7. Sestup do osady Tashi Dingma (3520 m), cca 4h.
8. Údolím řeky Inkhu Khola do Tangnag (4356 m), cca 5h.
9. Aklimatizační den v Tangnag.
10. Trek do Khare (5100 m), cca 5h.
11. Výstup po ledovci do základního tábora (5400 m) a dále do výškového tábora (5800 m), noc ve stanu, cca 5h.
12. Výstup po ledovci na vrchol Mera Peak (6476 m), odkud jsou výhledy na vrcholy Cho Oyu, Ama Dablam, Nuptse, Lhotse, Lhotse Shar, Baruntse, Makalu i Kanchenjuga. Sestup do základního tábora (5400 m), noc ve stanu, cca 8-10 hod.
13. Rezervní den.
14. Sestup do údolí do Kothe (4180 m), cca 6h.
15. Sestup do Tashi Dingma, výstup do Thuli Kharka (4300 m), cca 6h.
16. Přechod sedla Zatrwa La (4610 m), sestup do Chutanga (3020 m), cca 5h.
17. Sestup do Lukly (2840 m), cca 2h.
18. Let z Lukly do Kathmandu, transfer do hotelu, odpočinek, volné odpoledne.
19. Pobyt v Kathmandu, individuální program, rezervní den. Možnost celodenního výletu do Bhaktapur, nejlépe zachovalého starého města, které je zapsáno do památek světového dědictví UNESCO, a případně do Čangu Nárájan, překrásného a poklidného chrámového městečka.
20. Transfer z hotelu na letiště, odlet z Kathmandu, přílet do Prahy.

Ubytování – v Kathmandu v Thamelu v komfortním hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC, jednolůžkové pokoje jsou za příplatek. Po dobu treku v jednoduše zařízených tea housech, ve dvoulůžkových nebo vícelůžkových pokojích, společné WC a umývárny, většinou je také k dispozici sprcha (za příplatek). Po dobu výstupu na Mera Peak přenocování ve stanech (stany pro 2 os., jídelní stan).

Stravování – v Kathmandu v hotelu je v ceně snídaně obvykle formou bufetu. Na treku je v ceně plná penze (snídaně, oběd, večeře), případně polopenze (snídaně, večeře) a hrnek čaje či kávy. Nepálská kuchyně je velmi chutná a lehká, převažuje zelenina, brambor, rýže, méně masa, vždy z čerstvých potravin. Na treku je v každé lodži možné koupit balenou vodu, limonády, pivo či další potraviny.

Cena obsahuje:

- ubytování v hotelu *** v Kathmandu se snídaní
- uvítací večeře v Kathmandu
- český průvodce
- transfery z letiště do hotelu v Kathmandu a zpět
- ubytování v lodžích, tea housech a stanech po dobu treku
- plná penze (snídaně, oběd, večeře) po dobu treku
- služby šerpů a nosičů (max. 10 kg/os.) po dobu trvání treku
- letenka z Kathmandu do Lukly a zpět
- místní taxy, pojištění šerpů a nosičů
- poplatky za vstup do národního parku
- povolení k výstupu na Mera Peak
- služby šerpů a kuchařů v průběhu výstupu na Mera Peak
- plná penze v průběhu výstupu na Mera Peak

Cena neobsahuje:

- letenku do Kathmandu, letištní poplatky
- vstupní vízum do Nepálu (USD 50,-/os., platí se na letišti v Kathmandu)
- obědy a večeře v Kathmandu
- minerální voda, alkoholické i nealkoholické nápoje
- vlastní horolezecké vybavení (sedák, karabiny, mačky, cepín, jumar, slaňovací 8, prusíky a smyce)
- cestovní pojištění, pojištění storna zájezdu
- spropitné a další služby v průběhu celého pobytu
- jakékoli další náklady vzniklé z důvodu zrušení letu, politických či neočekávaných přírodních vlivů
Minimální počet účastníků 8.

Poznámka:

Cena v Kč za osobu:
67.000 Kč za trek (jaro)
64.000 Kč za trek (podzim)
20.000 Kč za letenku (předběžná cena)

Příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelu v Kathmandu (650,- Kč/os./noc).
Pro menší počet účastníků lze trek také zajistit, cena na vyžádání.
V základním táboře lze zapůjčit horolezecké vybavení (sedák, karabiny, mačky, cepín, jumar, slaňovací 8, prusíky a smyce) za poplatek 80 USD, nutno objednat předem.
Změna programu a data odletu vyhrazena.

Poloha:

SOLUKHUMBU
- Himálajské vrcholy: Everest, Lhotse, Choyu, Gokyo, Gyachangang, Tuptche, Pumori, Amadablam, Numbur
- teploty: max 11,5°C, min 1,8°C
- velké řeky: Dudhkoshi, Inkukhu, Solu, Beni, Hanga, Chimding, Sisa

Městečko Salleri vzdálené 550 km od Kathmandu je centrálou oblasti Solukhumbu. Je domovem světoznámého kmene Šerpů a východiském na nejvyšší vrchol světa, Mt. Everest (Sagarmatha). Solokhumbu nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás, kulturních zajímavostí a dobrodružství. Je zemí, kde lidé stejně jako jejich kultura a příroda kolem nich jsou nestárnoucí stejně jako mocné Himálaje. Národní park Sagarmatha je na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Jen málo míst na Zemi se může pochlubit tak rozsáhlou biodiverzitou. Kromě nejvyšších vrcholů světa v nejmladším horském systému na Zemi je stejně tak ohromující i kultura všudypřítomných Šerpů. Všechna tato směsice hodnot činí ze Solukhumbu velice unikátní turistickou destinaci.
Region se vyznačuje značnou pestrostí živočišných druhů jako panda červená, leopard sněžný (irbis horský), jelen pižma, himálajský zajíc a více než 118 druhů ptáků včetně bažanta krvavého a bažanta královského.
Klášter Thuptenchholing leží v Beni a je vzdálený asi 5 hodin od letiště v Phaplu. Je známý jako centrum náboženské turistiky a jeho reputace se ještě více zvýšila díky proslavení Venerable Thulsuk Rinpocheho. Pohled z kláštera umocněný vůní borovic evokuje v člověku klid a mír. Region je dále zajímavý rozmanitostí rostlin jako rhododendronů a borovic. Vesnice Namche Bazar situovaná na okraji Khumbu Himal je domovem horského kmene Šerpů. Místo je dobře vybaveno komfortními hotely, restauracemi, bary a internetovými kavárnami. Můžeme zde v okolí navštívit množství jezer a vrcholů. Celý Solukhumbu region je však úplně bez silnic a člověk musí všechny cesty podniknout pěšky. Rychlý přístup je ze startovací a přistávací dráhy Lukla, ze kterého je to do Namche Bazaar dva dny chůze. Jiný přístup může být z vesnice Jiri na jihozápadě skrz údolí Arun Valley.
Nejlepší čas k návštěvě je od listopadu do května, kdy dny jsou teplé a jasné. Ovšem noční teploty mohou dosáhnout i nuly a méně. Cestovatelé by měli přijet s campingovou výbavou a jídlem, aby se byli schopni svobodně pohybovat, ačkoliv jídlo a strava jsou dostupné ve většině vesnic. Průvodci a nosiči pracují pro společnosti registrované v Kathmandu.

Mapa polohy hotelu