Annapurna

Popis destinace

MANANG
- Himálajské vrcholy: Manaslu a Annapurna
- teploty: max 22°C, min -5°C
- velké řeky: Dudhakhola, Marsyangdi, Narkhola, Fukhola, Thorangkhola, Madakhola

Manang je nejsevernější ze šesti okresů zóny Gandaki hraničící s Tibetem od Pokhary přímo na sever přes masiv Annapurny. Městečko Chame vzdálené 245 km od Kathmandu je centrálou oblasti. Manang je zpřístupněn po silnici, ovšem silnice je neustále ve výstavbě.
Zajímavý fenomén masivu Annapurny je proměnlivost jeho podoby při pohledu z různých směrů. Při pohledu od Pokhary vidíme skalní stěnu a pokrývku ledu. Díváme-li se k jihu od Manang vidíme množství bílého pokryvu a jednotlivé vrcholy masívu získávají zcela jiný charakter. Okresem protéká řeka Marsyangdi a trek kolem ní nám umožňuje být svědkem rozmanitých úseků mocné himalájské řeky.
Řídce obydlená vesnice Manang ve výšce 3 505 m n.m. se svými 300 domy je zde největší vesnicí. Naopak vesnice Khabgsar na západní straně údolí vznikla původně jako klášterní komunita.

KASKI, Pokhara
- Himálajské vrcholy: Machhapuchhre a Annapurna
- teploty: max 37,4°C, min 1,8°C
- velké řeky: Madi, Seti, Modi

Okouzlující město Pokhara, ležící na břehu několika jezer, je centrálou této oblasti. Toto turisty nejnavštěvovanější město v Nepálu je vzdálené 200 km od Kathmandu je přístupné za každého počasí po kvalitní silnici nebo i letecky. Se svou nadmořskou výškou 827 m n.m. je rovněž známé jako centrum dobrodružných aktivit pro turisty. Je startovním místem pro mnoho známých expedic na Annapurnu a další himálajské vrcholy, stejně jako pro klasický trek okolo Annapurny a k horským vesnicím Manang a Mustang.
Pokhara ležela na živé obchodní stezce mezi Indií a Tibetem. I dnes můžete vidět skupiny mezků tábořících na okraji města přivážející zboží obchodníků ze vzdálených severních částí Himálaje.
Region je zemí Gurungů a Magarů, tvrdě pracujících farmářů a statečných bojovníků, kteří si vysloužili světovou slávu jako Gurkha vojáci. Další etnická skupina jsou zde Thakaliové, kteří jsou známí díky svému obchodnímu duchu a podnikání. Stejně tak i Newarové, kteří svými tradicemi přispívají k pestrému obrázku města Pokhara.
Klima v Pokhaře je o něco teplejší než v Kathmandu s průměrnou denní teplotou 15°C v zimě a 35°C v létě. Období monzunů, od poloviny června do poloviny září je velice vlhké, Pokhara je vlastně oblastí s nejvyššími srážkami v zemi. Pokharu sice můžete navštívit celoročně, ale nejlepší období je od října do dubna.

Trek okolo Annapurny - Annapurna

Trek okolo Annapurny 2020

Vlastní
plná penze
Další termíny od 42 000
Annapurna, jižní BC - Annapurna

Annapurna, jižní BC

Vlastní
plná penze
Další termíny od 39 000