Annapurna, jižní BC

od 39 000
dopravaLetecká
strava plná penze

Filtr

Termín:

jaro: 4.4. - 22.4.2020, trek, č.20106
podzim: 10.10. - 28.10.2020, trek č.20126

Poloha:

Klasický trek okolo Annapurny, začínající v Besisaharu, vedoucí přes Manang, sedlo Thorang La, Tatopani, vyhlídkový vrchol Poon Hill a končící v Pokhaře.

Program:

1. Odlet z Prahy.
2. Přílet do Kathmandu, společný transfer do hotelu.
3. Pobyt v Kathmandu, individuální program, prohlídka památek města – Svajambhunáth (turisty pojmenován jako „Opičí chrám“), tento chrámový komplex se nachází na pahorku západně od centra, prastará Stupa je věhlasným symbolem nepálského buddhismu, při dobré viditelnosti je odtud výhled na celé údolí Kathmandu; východně od centra se nachází Pašupatináth (nejposvátnější z hinduistických chrámových komplexů v Nepálu halící se do dýmu pohřebních hranic), nedaleko se nachází velká stúpa Boudha (patří k největším na světě a je nejvýznamnějším monumentem tibetského buddhismu mimo území Tibetu), za návštěvu také stojí Pátan (centrum kdysi mocného a nezávislého království).
4. Autobusem z Kathmandu do Pokhary, noc v hotelu se snídaní.
5. Autobusem z Pokhary do Phedi (1130 m). Z Phedi postupný výstup lesem do Dhampus (1650 m), které je na hranici Národního parku Annapurna, cca 3h.
6. Zpočátku prudký výstup do osady Pothana (1890 m), a k vyhlídce Pitam Deurali (2100 m), odkud je vidět jižní hřeben Annapurny, následuje pozvolný sestup do vesnice Landrung (1565 m), cca 6h.
7. Pozvolný výstup zalesněným údolím řeky Modi Khola do Chomrong (2170 m), cca 6h.
8. Trek lesem po úbočí řeky, místy kamenité schody a visuté mosty, do osady Himalaya Hotel (2920 m), cca 6h.
9. Výstup do Hinku Cave (3170 m), kde se nachází velká převislá skála, kterou používala mj. expedice Ch. Bonningtona v r.1970 jako přírodní úkryt. Cesta pokračuje „bránou“ k jižnímu základnímu táboru pod Annapurnou, která je tvořena velikány Patal Hiun Chuli (6441 m) po levé straně a Machapuchhre (6997 m) po pravé straně. Přenocování v lodži v Machapuchare Base Camp (3700 m), cca 6h.
10. Krátký trek podél morény ledovce South Annapurna Glacier vede do základního tábora (4090 m, cca 1-2h), který se nachází pod obrovskou jižní stěnou Annapurny. Následuje sestup po stejné trase do osady Dobhan (2600 m), cca 6h.
11. Sestup rododendronovým lesem do osady Chomrong (2170 m), cca 6h.
12. Výstup na hřebínek Kotdanda (2340 m) a dále lesem do vesnice Tadapani (2630 m), cca 6h.
13. Výstup lesem a přes několik menších sedel do větší vesnice Ghorepani (2860 m), cestou jsou pěkné výhledy na masiv Annapurny, cca 6h.
14. Před snídaní výstup na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3193 m), odkud jsou při východu slunce nezapomenutelné výhledy na Himaláje – Dhaulagiri, hlavní vrchol Annapurna I (jediné místo na treku, odkud je vidět), po snídani v Ghorepani sestup údolím řeky Bhurungdi Khola do Ulleri (1960 m), cca 6h.
15. Sestup do Nayapul (1070 m), cca 4h. Autobusem do Pokhary, noc v hotelu se snídaní.
16. Ráno výjezd autobusem a krátký výstup k budhistické pagodě míru World Peace Stupa, odkud je nádherný výhled na Pokharu, jezero Phewa Lake i na masiv Annapuren. Návštěva vodopádů Déví a horolezeckého muzea v Pokhaře. Odpoledne odpočinek, individuální prohlídka města. Noc v hotelu v Pokhaře.
17. Autobusem z Pokhary do Kathmandu. Noc v hotelu v Kathmandu.
18. Pobyt v Kathmandu, individuální program, rezervní den. Možnost celodenního výletu do Bhaktapur, nejlépe zachovalého starého města, které je zapsáno do památek světového dědictví UNESCO, a případně do Čangu Nárájan, překrásného a poklidného chrámového městečka.
19. Transfer z hotelu na letiště, odlet z Kathmandu, přílet do Prahy.

Ubytování – v Kathmandu v Thamelu v komfortním hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC, jednolůžkové pokoje jsou za příplatek. Po dobu treku na lodžích, ve dvoulůžkových, výjimečně také vícelůžkových pokojích, společné WC a umývárny, většinou je také k dispozici sprcha (za příplatek).

Stravování – v Kathmandu v hotelu je v ceně snídaně obvykle formou bufetu. Na treku je v ceně plná penze (snídaně, oběd, večeře), případně polopenze (snídaně, večeře) a hrnek čaje či kávy. Nepálská kuchyně je velmi chutná a lehká, převažuje zelenina, brambor, rýže, méně masa, vždy z čerstvých potravin. Na treku je v každé lodži možné koupit balenou vodu, limonády, pivo či další potraviny.

Cena obsahuje:

- ubytování v hotelu *** v Kathmandu a Pokhaře se snídaní
- uvítací večeře v Kathmandu
- český průvodce
- transfery z letiště do hotelu v Kathmandu a zpět
- ubytování v lodžích po dobu treku
- plná penze (snídaně, oběd, večeře) po dobu treku
- služby místních průvodců a nosičů (max. 10 kg/os.) po dobu trvání treku
- transfery dle programu
- místní taxy, pojištění průvodců a nosičů
- poplatky za vstup do národního parku

Cena neobsahuje:

- letenku do Kathmandu, letištní poplatky
- vstupní vízum do Nepálu (USD 50,-/os., platí se na letišti v Kathmandu)
- obědy a večeře v Kathmandu a Pokhaře
- minerální voda, alkoholické i nealkoholické nápoje
- cestovní pojištění, pojištění storna zájezdu
- spropitné a další služby v průběhu celého pobytu
- jakékoli další náklady vzniklé z důvodu zrušení letu, politických či neočekávaných přírodních vlivů


Minimální počet účastníků 8.

Poznámka:

Cena v Kč za osobu:
39.000 Kč za trek
20.000 Kč za letenku (předběžná cena)

Příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelu v Kathmandu a Pokhaře (650,- Kč/os./noc).
Pro menší počet účastníků lze trek také zajistit, cena na vyžádání.
Změna programu a data odletu vyhrazena.

Popis destinace

MANANG
- Himálajské vrcholy: Manaslu a Annapurna
- teploty: max 22°C, min -5°C
- velké řeky: Dudhakhola, Marsyangdi, Narkhola, Fukhola, Thorangkhola, Madakhola

Manang je nejsevernější ze šesti okresů zóny Gandaki hraničící s Tibetem od Pokhary přímo na sever přes masiv Annapurny. Městečko Chame vzdálené 245 km od Kathmandu je centrálou oblasti. Manang je zpřístupněn po silnici, ovšem silnice je neustále ve výstavbě.
Zajímavý fenomén masivu Annapurny je proměnlivost jeho podoby při pohledu z různých směrů. Při pohledu od Pokhary vidíme skalní stěnu a pokrývku ledu. Díváme-li se k jihu od Manang vidíme množství bílého pokryvu a jednotlivé vrcholy masívu získávají zcela jiný charakter. Okresem protéká řeka Marsyangdi a trek kolem ní nám umožňuje být svědkem rozmanitých úseků mocné himalájské řeky.
Řídce obydlená vesnice Manang ve výšce 3 505 m n.m. se svými 300 domy je zde největší vesnicí. Naopak vesnice Khabgsar na západní straně údolí vznikla původně jako klášterní komunita.

KASKI, Pokhara
- Himálajské vrcholy: Machhapuchhre a Annapurna
- teploty: max 37,4°C, min 1,8°C
- velké řeky: Madi, Seti, Modi

Okouzlující město Pokhara, ležící na břehu několika jezer, je centrálou této oblasti. Toto turisty nejnavštěvovanější město v Nepálu je vzdálené 200 km od Kathmandu je přístupné za každého počasí po kvalitní silnici nebo i letecky. Se svou nadmořskou výškou 827 m n.m. je rovněž známé jako centrum dobrodružných aktivit pro turisty. Je startovním místem pro mnoho známých expedic na Annapurnu a další himálajské vrcholy, stejně jako pro klasický trek okolo Annapurny a k horským vesnicím Manang a Mustang.
Pokhara ležela na živé obchodní stezce mezi Indií a Tibetem. I dnes můžete vidět skupiny mezků tábořících na okraji města přivážející zboží obchodníků ze vzdálených severních částí Himálaje.
Region je zemí Gurungů a Magarů, tvrdě pracujících farmářů a statečných bojovníků, kteří si vysloužili světovou slávu jako Gurkha vojáci. Další etnická skupina jsou zde Thakaliové, kteří jsou známí díky svému obchodnímu duchu a podnikání. Stejně tak i Newarové, kteří svými tradicemi přispívají k pestrému obrázku města Pokhara.
Klima v Pokhaře je o něco teplejší než v Kathmandu s průměrnou denní teplotou 15°C v zimě a 35°C v létě. Období monzunů, od poloviny června do poloviny září je velice vlhké, Pokhara je vlastně oblastí s nejvyššími srážkami v zemi. Pokharu sice můžete navštívit celoročně, ale nejlepší období je od října do dubna.

Mapa polohy hotelu