Filtr

Termín:

3.9. - 6.9.2020

Poloha:

Čtyřdenní trek v oblasti Pale di San Martino vedoucí od chaty k chatě. Lze zvolit lehký trek bez obtížných technických pasáží, nebo náročnější variantu se zajištěnými cestami.

Pokoje:

vícelůžkové pokoje (typ lager)

Program:

Program – základní lehčí varianta:
čtvrtek – brzy ráno odjezd z Prahy, odpoledne příjezd na parkoviště u lanovky, výjezd lanovkou Colverde – Rosetta, výstup na Cima Rosetta (2743 m), sestup k chatě Rifugio Rosetta (2581 m), 0,5 h, ↑ 120 m, ↓ 170 m
pátek – od chaty Rifugio Rosetta po náhorní plošině do sedla Passo Canali (2469 m), sestup k chatě Rifugio Treviso-Canali (1629 m), 4h, ↑ 300 m, ↓ 1250 m
sobota – sestup do Val Canali (1300 m), výstup údolím Pradidali k chatě Rifugio Pradidali (2278 m), 5h, ↑ 1100 m, ↓ 430 m
neděle – výstup do sedla Pradidali Basso (2621 m), dále k chatě Rifugio Rosetta (2581 m), a k lanovce, 2h, ↑ 550 m, ↓ 200 m, lanovkou do údolí, odjezd do ČR

Program – alternativní obtížnější varianta:
čtvrtek – brzy ráno odjezd z Prahy, odpoledne příjezd na parkoviště u lanovky, výjezd lanovkou Colverde – Rosetta, výstup na Cima Rosetta (2743 m), sestup k chatě Rifugio Rosetta (2581 m), 0,5 h, ↑ 120 m, ↓ 170 m
pátek – od chaty Rifugio Rosetta po Dolomitenhohenweg (místy zajištěné cesty obt. C/D) k chatě Rifugio Pradidali, 4-5h
sobota – zajištěné cesty (obt. C/D) v oblasti Sass Maor, noc na chatě Rifugio Velo della Madonna (2358 m)
neděle – sestup k parkovišti, 3h, odjezd do ČR

Základní program lze absolvovat v pohodlném tempu bez technicky obtížných pasáží. Pro zájemce o absolvování zajištěných cest je nutná výbava (sedací úvazek, set na zajištěné cesty, helma) a dobrá kondice.

Doporučené vybavení s sebou: batoh (cca 30 - 35 l), kvalitní obuv (nejlépe přes kotník), spodní prádlo, zateplovací vrstva (fleece, nebo primaloft), svrchní vrstva (softshell kalhoty i bunda, gore-tex či nepromokavá bunda), čepice/kulich, rukavice, sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, doklady, termoska či lahev na pití, lékárnička, čelovka s náhradními bateriemi, vložka do spacáku, Alpenverein průkaz (pokud jste členy), přezůvky na chatu (vlastní nebo lze na chatách obvykle zapůjčit).

Cena obsahuje:

- ubytování na horských chatách na společné noclehárně s polopenzí
- doprava mikrobusem
- průvodce
- lanovku Colverde-Rosetta (pouze první den)

Cena neobsahuje:

- pojištění (pojištění v rámci členství v rakouském Alpenvereinu je plně dostačující, více informací na www.alpenverein.cz)
- lanovku poslední den
Minimální počet účastníků 6.

Poznámka:

Základní cena 8500 Kč.
Zvýhodněná cena 7500 Kč.

Sleva za vlastní dopravu 800 Kč.
Zvýhodněná cena platí pro členy Alpenvereinu (registrované přes ALPENVEREIN.CZ).

Popis destinace zima

Zima v Trentinu neslibuje jen skvělé lyžování a spoustu dalších aktivit v nedotčené přírodě, ale také relax, velkolepé výstavy, kulturní události, zážitky pro chuťové buňky, vůně, pohodu ...
Sníh a lyžování tu sice zůstávají tím nejdůležitějším faktorem, ale rozhodně ne jediným, který může tato italská provincie nabídnout. Prožít zimní lyžařskou dovolenou v Trentinu znamená strávit ji v srdci malebných Dolomit, pro svou jedinečnost zařazených na seznam Světového dědictví UNESCO.
Osm set kilometrů vždy dobře zasněžených sjezdovek, které jsou prakticky všechny součástí jednoho ze dvou lyžařských sdružení.

Dolomiti Superski – ráj pro opravdové milovníky lyžování a zároveň největší lyžařská oblast na světě je situovaná v jihovýchodním výběžku Alp a rozprostírá se přes Alto Adige, Trentino až po provincii Belluno. Dvanáct lyžařských oblastí, ze kterých se tento lyžařský ráj skládá, je oblíbených jednak pro svou různorodost a jednak i pro to, že dokáží vyjít vstříc požadavkům celé rodiny.
Dolomiti Superski totiž nabízí 450 vleků a 1200 kilometrů sjezdovek, z čehož 350 km se nachází na území Trentina. Více než 90 % sjezdovek je uměle zasněžovaných, takže sněhové podmínky jsou garantovány od prosince až do dubna. Trentinská lyžařská centra, která spadají pod Dolomiti Superski, jsou Val di Fassa, Moena – Tre Valli, Val di Fiemme a San Martino di Castrozza – Passo Rolle.

Popis destinace léto

Trentino nabízí poklidný "italský styl života" i divoké Dolomity.
Dovolená v Trentinu, to je pohyb i odpočinek, aktivita pod širým nebem i relaxace, sport u hladiny jezera i v sedle horského kola. Ať již patříte mezi obdivovatele majestátních Dolomit zapsaných na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, nebo dáváte přednost odpočinku v údolí, Trentino vám přichystá dovolenou, na kterou se nezapomíná. Návštěvníci s dobrodružnou myslí vyráží napříč údolími Dolomit po světoznámých trekingových okruzích, příznivci cyklistiky dávají přednost stezkám na úbočích hor a dobrodružné povahy se věnují stále oblíbenějšímu kaňoningu nebo raftingu. Jednoduše řečeno, každý zde najde místo, jež si zamiluje.

Mapa polohy hotelu