Lucka Hrozová se stala sportovkyní roku 2018 Prahy 5Ve čtvrtek 24. ledna 2019 byli slavnostně vyhlášeni vítězové 4. ročníku ankety „Sportovec MČ Praha 5 2018“. Vyhlášeno bylo celkem 7 sportovních kategorií, do kterých nominovaly do konce roku 2018 své favority sportovní kluby nebo občané Prahy 5. Vyhlášeni byli rovněž nejlepší běžec a běžkyně Prahy 5 v uplynulém ročníku Prague International Maratonu 2018 (PIM).
V MČ Praha 5 působí více než 50 sportovních klubů a o anketu byl velký zájem. Cílem soutěže, v níž jsou oceňováni sportovci, kteří bydlí nebo sportují v páté městské části (nebo mají přínos pro zdejší rozvoj sportu) je především propojení MČ Praha 5 se sportovními organizacemi, podpora mezigenerační občanské soudržnosti a vyhlášení vzorů pro mladou generaci.
Slavnostní večer zahájili (a ceny s gratulací předávali) starosta MČ Praha 5 Daniel Mazur, místostarosta Karel Bauer a generální ředitel pivovaru Staropramen Petr Kovařík. Zazněla důležitá informace – MČ Praha 5 pro rok 2019 zachová výše dotací v oblasti sportu.

Výsledky ankety „Sportovec roku MČ Praha 2018":


Profesionální sportovec: Klára Spilková, golf, klub Erpet Golf
Sportovec amatér: Lucie Hrozová, alpinismus, klub ALPENVEREIN.CZ
Junior do 18 let: Barbara Seemanová, plavání
Sportovec senior: Miroslav Fliegl, sportovní chůze
Sportovní tým: RC Tatra Smíchov, ragby, mužský tým
Sportovní trenér: Petra Škábová, plavání, SK Motorlet
Sportovní legenda: Ing. Arch. Dušan Krásný, basketbalistaZleva: starosta Prahy 5 Daniel Mazur, oceněná Lucie Hrozová, radní pro sport Karel Bauer

 

 Sdílet

Poslední články

Úspěšná přednáška Máry Holečka na Smíchově
Holiday World 2019
Přednáška Máry Holečka na Smíchově (vstup zdarma)
Mezinárodní festival alpinismu Praha 2018
Lavina - praktická příručka