Filtr

Termín:

21.5. - 24.5.2020

Poloha:

DEP (dálkový etapový pochod) - Moderní pěší trasa podél Lužnice, Třeboň – Týn nad Vltavou
Vhodné pro kondičně zdatné turisty. Délka denních tras je i více než 30 km. Pro účastníky je zajištěno ubytování se snídaní, není zajištěn převoz zavazadel. Součástí servisu je organizační zajištění, vedení denních tras, zajištění první pomoci.
Pro vzdálenější účastníky je zajištěno ubytování se snídaní ze středy 20.5.2020 na čtvrtek 21.5.2020 v Třeboni v Penzionu na Lukách.
Penzion na Lukách se nachází 10 minut chůze od Masarykova náměstí. Penzion nabízí 10 pokojů ve 2-3-4 lůžkových pokojích s vlastní koupelnou, WC a lednicí. K dispozici je také společenská místnost s TV a kuchyňkou.

Program:

Čtvrtek 21.5.2020
1. etapa: Třeboň – Veselí nad Lužnicí, 29 km, ↑ 6 m, ↓ 30 m, https://mapy.cz/s/paderagevu
Trasa: Třeboň, Masarykovo nám. – po červené TZ kolem rybníků Rožmberk, Potěšil a Naděje až do Vlkova – dále po žluté TZ z Vlkova (žst.) kolem Vlkovské pískovny až do Veselí nad Lužnicí.
Ubytování se snídaní: Veselí nad Lužnicí. Sport hotel TJ Lokomotiva nabízí 2-3 a 5 lůžkové pokoje. Všechny pokoje mají TV, Wi-Fi a koupelnu s toaletou.

Pátek 22.5.2020
2. etapa: Veselí nad Lužnicí – Choustník, 28 km, ↑ 247 m, ↓ 104 m, https://mapy.cz/s/cedohukena
Trasa: z Veselí nad Lužnicí po modré TZ – Klobásná – Řípec – Nadýmač (ryb.) – Soběslav (žst.) – Sedlečko u Sob. – Myslkovice – Habří – Krátošice – U Skopytců (rozc.) – Kajetín – Choustník.
Ubytování se snídaní: Choustník. Ubytovna Zemědělské a obchodní družstvo Choustník poskytuje ubytování ve 2-5 lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením.

Sobota 23.5.2020
3. etapa: Choustník – Malšice/Čenkov, 36 km, ↑ 317 m ↓ 372 m. https://mapy.cz/s/lusokupako
Trasa: z Choustníku po modré TZ přes Dlouhou Lhotu – Hájek – Kavecko (rozc.) -
Turovecký les (rozc.) – Kravín (dvůr) – Starý Kravín (ryb.) – Nechyba (háj.) - Ozvěna-Kozský potok (rozc.) – poté po červené TZ do Sezimova Ústí na náměstí – poté po žluté TZ do Tábora na Křižíkovo nám. – dále po červené TZ – Tábor-Na Parkánech – Tábor-Kotnov – Tábor-Švehlův most a dále podél Lužnice – Vlčí důl – Lávka u Harrachovky – Matoušovský mlýn (rozc.) – Breda (rozc.) – Příběnice – odtud po modré TZ do Malšic a dále po silnici až do Čenkova.
Ubytování se snídaní: Čenkov. Penzion na Pastoušce nabízí ubytovaní ve 2- lůžkových pokojích s možností přistýlky. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV a lednicí.

Neděle 24.5.2020
4. etapa: Malšice/Čenkov – Týn nad Vltavou, 33,5 km, ↑ 376 m ↓ 505 m. https://mapy.cz/s/famotokolo
Trasa: z Čenkova stejnou cestou do Malšic – po žluté TZ do Dobřejic – Řetězový most – po červené TZ (NS Na Onen Svět) dále podél Lužnice do Dobronic a dále do Bechyně, přes Koloděje nad Lužnicí až do Týna nad Vltavou (nám.).

Cena obsahuje:

- organizační zajištění
- vedení denních tras
- ubytování se snídaní

Cena neobsahuje:

- dopravu
- převoz zavazadel

Poznámka:

Cena základní 2950 Kč.
Cena po slevě 2450 Kč.

Zvýhodněná cena platí pro členy Alpenvereinu (registrované přes ALPENVEREIN.CZ) a KČT.

Mapa polohy hotelu