Filtr

Termín:

12.9. - 19.9.2020

Poloha:

DEP (dálkový etapový pochod) - Hřebenová trasa Krušné hory západ
Vhodné pro každého zájemce i pro rodiny s dětmi. Průměrná délka denních tras se pohybuje kolem 20 km, nejdelší etapa 25,5 km. Pro účastníky je zajištěno ubytování nebo ubytování se snídaní.
Součástí servisu je organizační zajištění, vedení denních tras, zajištění první pomoci, převoz zavazadel.
Pro vzdálené zájemce je před začátkem DEP ze soboty 12.9.2020 na neděli 13.9.2020 zajištěno ubytování v Chebu – Penzion Bájo, ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích se snídaní nebo v apartmánech s kuchyňkou. Na start DEP v Hranici ranní přesun vlakem.
Možnosti spojení Cheb – Hranice (sobotní spoje):
5:18 Cheb – 5:49 Aš (vlakem), 6:35 Aš – 7:05 Hranice (autobusem)
7:38 Cheb – 8:07 Aš (vlakem), 9:13 Aš – 9:43 Hranice (autobusem)

Program:

11. - 12. 9. Možnost prodloužit si pobyt a individuálně se zúčastnit turistické akce HRANIČÁŘSKÁ 30 v Chebu. Podrobnější informace a kontakty u pořadatele akce na http://unioncheb.netstranky.cz/ a v propozicích (příloha). Pořadatel nabízí ubytování ve školních třídách ve vlastních spacích pytlích.
13. 9. 2020
1. etapa: Hranice – Aš, 16 km, ↑ 360 m, ↓ 220 m, https://mapy.cz/s/bolokeneka
Trasa: z Hranic po červené TZ na rozcestí Studánka žst. – po modré TZ přes Studánku do Podhradí – po zelené TZ do Dolních Pasek – po žluté TZ na vrch/rozhlednu Háj (758 m n. m.) – sportovní areál vrch Háj.
Ubytování: sportovní areál vrch Háj – kemp Pod Rozhlednou – chatky pro 4 nebo 6 osob (spaní na posteli, k dispozici peřiny a ložní prádlo), po naplnění kapacity jurta (spaní na dřevěné podlaze ve vlastním spacáku s karimatkou), sociální zařízení je společné, k dispozici je společenská místnost s kuchyňkou a restaurace u rozhledny Háj.
14. 9. 2020
2. etapa: Aš – Skalná, 25 km, ↑ 250 m, ↓ 500 m, https://mapy.cz/s/fukumagote
Trasa: z vrchu Háj po modré TZ do centra Aše – po červené TZ na rozcestí Aš žst. – po modré TZ do Nebes – po žluté TZ na rozcestí U Buku, zde odbočka na pramen Bílý Halštrov (případně lze dojít k prameni po cyklostezce č. 2062 a poté po žluté TZ na rozcestí U Buku) – po zelené TZ do Výhledů a dále na rozcestí Hazlov (golf. hřiště) – po žluté TZ do Schönbergu – po zelené TZ na rozcestí Býv. Velký rybník – po modré TZ na rozcestí U Kyselky a odbočka na pramen Kyselka, dále až do centra Skalné – po červené TZ směrem na sever až ke sportovní hale Skalná.
Ubytování: sportovní hala Skalná – pokoje pro 6-8 osob, sociální zařízení společné, k dispozici je kuchyňka.
15. 9. 2020
3. etapa: Skalná – Luby, 22 km, ↑ 400 m, ↓ 320 m, https://mapy.cz/s/kesutogeke
Trasa: ze Skalné po červené TZ na Velký Luh – po žluté TZ na Neuhaus – po modré TZ stále na sever přes Plesnou okolo Bažantice a Liščí hory až na Lubenské sedlo – po modré TZ na rozcestí Pod vodárnou – po červené TZ až do Horních Lubů k penzionu Kozabar.
Ubytování: Penzion Kozabar – pokoje pro 4 osoby s vlastním sociálním zařízením, ubytování je se snídaní.
16. 9. 2020
4. etapa: Luby – Kraslice, 22 km, ↑ 400 m, ↓ 450 m, https://mapy.cz/s/nanagujupo
Trasa: Z Horních Lubů po červené TZ (NS Lubsko) do Lubů – po NS Lubsko (tzv. Tříslová cesta) přes Pětidomí a Zálubí na vrch Tříslová (648 m n. m.) – po červené TZ přes Vysoký Kámen pořád dále až do Krásné – kolem kaple Nejsvětější Trojice po neznačené cestě do Kraslic na náměstí – po červené TZ na rozcestí Kraslice – Bublavský potok, ubytování se nachází nedaleko v ulici Sv. Čecha č. 1843.
Ubytování: Domov mládeže Kraslice – dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení, k dispozici kuchyňka a společenská místnost.
17. 9. 2020
5. etapa: Kraslice – Nové Hamry, 24 km, ↑ 680 m, ↓ 500 m, https://mapy.cz/s/dodefasece
Trasa: z Kraslic po žluté TZ přes Novou Ves a Bukový vrch (904 m) na rozcestí Fišerův pramen – po zelené TZ do Přebuzi a dále na rozcestí Rolava – po cyklostezce č. 2000 podél Rolavy až k osadě býv. Chaloupky – po neznačené cestě na severovýchod na Jelení vrch – po červené TZ přes Slatinný potok na rozcestí Pod Čihadlem – po neznačené cestě na jih na rozcestí Lesní gal. Ruperta – po NS Ruperta Fuchse až do centra Nových Hamrů.
Ubytování: Penzion Seifert – 3-4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, ubytování je se snídaní.
18. 9. 2020
6. etapa: Nové Hamry – Horní Blatná, 16,5 km, ↑ 570 m, ↓ 380 m, https://mapy.cz/s/petopabemoe
Trasa: z Nových Hamrů po žluté TZ na rozhlednu Pajndl (Tisovský vrch) a dále na rozcestí Pod Tisovským vrchem II – krátce po zelené TZ na rozcestí Pod Tisovským vrchem I a poté po modré TZ na rozcestí Bílá Skála – po červené TZ na Dračí skálu (953 m n. m.) a dále do Perninku – po žluté TZ přes železniční stanici na rozcestí Schuppenova cesta a dále po zelené TZ a neznačené cestě (tzv. Šupenbergská cesta) na Vlčinu k hájovně – po červené/zelené TZ do Horní Blatné na náměstí.
Ubytování: Hotel Modrá Hvězda – 3-5 lůžkové pokoje se snídaní, společné sociální zařízení na chodbě.
19. 9. 2020
7. etapa: Horní Blatná – Boží Dar, 20 km, ↑ 440 m, ↓ 300 m, https://mapy.cz/s/negacocuzo
Trasa: z Horní Blatné po červené TZ na Blatenský vrch (1043 m n. m.) a dále na rozcestí Bludná – po zelené TZ do Abertam – po NS Hřebečná na Hřebečnou a dále po NS Hřebečná/červené TZ (tzv. cesta A. Günthera) přes Slatiny a Božídarský Špičák na rozcestí Božídarské rašeliniště a dále po NS Božídarské rašeliniště až do Božího Daru.

Spojení z Božího Daru (sobota odpoledne):
Boží Dar – Karlovy Vary (autobusem, přímý spoj): 12:20, 13:58, 16:03

Průvodce a autor fotografií: Ladislav Zoubek, KČT, odbor Krušné hory Sokolov

Cena obsahuje:

- organizační zajištění
- vedení denních tras
- ubytování se snídaní
- převoz zavazadel v průběhu přechodu

Cena neobsahuje:

- dopravu
- náklady spojené s individuální účastí na turistickém pochodu Hraničářská 30

Poznámka:

Cena základní 4150 Kč.
Cena po slevě 3650 Kč.

Zvýhodněná cena platí pro členy Alpenvereinu (registrované přes ALPENVEREIN.CZ) a KČT.

Popis destinace

Karlovarský kraj leží v nejzápadnější části České republiky na hranici s Německem. Co do velikosti patří k nejmenším českým krajům, co do památek, zážitků a přírodních krás patří však k těm nejkrásnějším a turisty vyhledávaným.

Jaká jsou hlavní lákadla Karlovarského kraje?

Odpočinek v lázních

V žádném jiném kraji nenajdete tolik pramenů a lázeňských měst jako právě zde. Lázně Karlovy Vary, Jáchymov, Kynžvart, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně – města, kde prameny léčí desítky či dokonce stovky let.

Hory, lesy, příroda

Objevte divoké Krušné Hory či rozsáhlou chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les. Kromě toho vás v Karlovarském kraji čeká mnoho přírodních rezervací, naučných stezek a unikátních rašelinišť – třeba přírodní rezervace Soos, která nemá v Evropě obdoby.

Bohatá historie

Z každého koutu Karlovarského kraje dýchá kus historie. Proměňte se ve středověké rytíře na hradě Loket či Cheb, objevte barokní zámek v Bečově nad Teplou, navštivte klášter v Teplé a korzujte na kolonádách v Karlových Varech, Františkových a Mariánských Lázních. Cestou jistě narazíte také na mnoho kostelů, zřícenin či technických památek.

Sportovní zážitky

Karlovarský kraj je ideálním místem pro všechny zapálené sportovce. Boží Dar, Klínovec i Plešivec přivítají všechny lyžaře, snowboardisty, běžce, turisty a cyklisty – vždyť cyklistickými trasami je protkán celý kraj. Golfisty čeká deset golfových hřišť, na své si přijdou tenisté, horolezci i vodáci. V kraji navíc najdete množství lanových center, paintball areálů a míst ke koupání.

Film a hudba

Patříte k zapáleným filmovým fanouškům? Tak to byste začátkem července neměli chybět v Karlových Varech – koná se zde světově proslulý Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. K dalším významným akcím patří Jazzfest Karlovy Vary, Valdštejnské slavnosti v Chebu či Chopinův festival Mariánské Lázně.


Více také v časopisu Turista č. 1/2019, 6/2019, 12/2019 a 3/2020

Mapa polohy hotelu